SVJETSKO JUNIORSKO TAEKWONDO PRVENSTVO BURNABY/CANADA 16.11.-20.11.

Na Svjetskom juniorskom Taekwondo prvenstvu koje se održalo od 16.11.-20.11. u Burnaby/Canada pristupilo je 840 natjecatelja iz 120 država Svijeta.

Hrvatska juniorska reprezentacija nastupala je sa 18 natjecatelja, 10 juniorki i 8 juniora.

U sastavu reprezentacije nastupila su dva predstavnika klubova članica Taekwondo Saveza Zagrebačke Županije Kristina Čerina ( Velika Gorica ) u kategoriji juniorki – 68kg i Ivan Vrgoč ( Zaprešić ) u kategoriji juniora – 73 kg.

Pored nastupa Kristine Čerina i Ivana Vrgoč, na ovom prvenstvu Svijeta ulogu trenera reprezentacije dobio je i trener Igor Matić iz kluba Velika Gorica.

Kristina je nastupala posljednjeg dana natjecanja 20.11. U kategoriji Kristine Čerine nastupila je 31 natjecateljica.  U prvom kolu Kristina je pobijedila Cigdem Danisman (Njemačka) 1:1 (1:0 zlatni bod), u 2 kolu pobijedila je na isti način Zehru Sheidaei (Iran) 1:1 (1:0 zlatni bod), 3.kolo borba za medalju pobjeda protiv Souzanna Tomazou (Cipar) 2:0. U polufinalu Kristina je za protivnicu imala aktualnu juniorsku prvakinju Svijeta te aktualnu seniorsku prvakinju Europe Lauren Williams (Velika Britanija) koja je ipak bila preteška prepreka za našu Kristinu a i za ostale protivnice. Britanka je na kraju obranila naslov juniorske prvakinje Svijeta, dok je naša Kristina zasluženo osvojila odličnu, izvrsnu brončanu medalju na Svjetskom prvenstvu.